1 Kasım 2011 Salı

canım annem... seni çok seviyorum... hep yanımdasın, hep yanımda ol...Yatak odasında, o zamanlar bana çok kocaman görünen yatağın üzerine yüzükoyun uzanmış, ellerimi çeneme destek yapmış annemi izliyorum. Yine bir programları var. Babam subay olduğu için ve o zamanlar milli bayram kutlamaları iptal edilmediğinden!!! annemler sık sık akşam şıkır şıkır giyinip davetlere giderlerdi. Milli bayramlar, terfi edenler, tayin olanlar, vb sebeblerle.

Ben de yatağa yüzüstü uzanır, ellerimi çeneme destek yapar, annemin birbirinden güzel kıyafetlerini giyişini izler, makyaj yapışına imrenir, neden onun kadar güzel olamadığıma hayıflanırdım. Güzeldir benim annem. Her anne gibi... Ama gerçekten güzeldir. Sarı saçları, yeşil gözleri, orta yaşını çoktan geçmiş olduğu zamanlarda bile, yeni doğum yapmış olduğu zamanlarda bile genç kızlara taş çıkaracak vücudu ile maşallah :) çok güzeldir benim annem.

Bir çocuğun annesine "iyi ki doğdun" demesi çok ironik aslında :) düşünsenize o doğmuş olmasa zaten siz hiç olmayacaksınız. Ama yine de... canım annem... iyi ki doğdun... bir parçacık da olsa sana benzediyse huyum, suyum, aklım ve vicdanım ne mutlu bana! Hep yanımdaydın, hep yanımda kal... Seni çok seviyorum!

3 yorum:

Elif'in Terazisi dedi ki...

Anneciğine nice yıllar dilerim, çok hoş, hayat dolu görünüyor:)

Ben ve Benimkiler dedi ki...

canimm, annene nice guzel yillar diliyorum.. Sevdikleriyle, sizinle, torunlariyla mutlu guzel yaslar...

ŞÜKRAN dedi ki...

Canım onların nefesi hep yanımızda olsun, sağlıklı nice ömürler ve birliktelikler dilerim.. Ah benim anneciğimde gençliğinde çok güzeldi ,hastalıklar ve yıllar onu çok yıpratsa da hala çok güzeldir belki bir gün ben de senin gibi yazarım..kocaman sevgiler.