9 Kasım 2010 Salı

Boynumdaki Klimt

Aslında, bu tür kendi yaptığım ürünler için "Tarcinmoscow'un hazine sandığı" adında yeni bir blog açtım ama ilk zamanlar sevgili blog arkadaşlarımı alıştırmak için bu tür yazılara buradan da devam edeceğim...


Moskova'dan ayrılmadan önce sevgili arkadaşım Neslihan bana çok güzel bir bilezik hediye etmişti. Yaz boyunca büyük bir keyifle bu bileziği kullandım. Klimt'i çok severim ve bilezik de çok güzeldi. Üstelik her taktığımda Neslihan'ı ve Moskova'yı hatırlatması da çok hoşuma gidiyordu.

Türkiye'ye geldikten sonra bileziği evirdim, çevirdim ve ben bunu yaparım dedim :) Bilezik bir sıra sedef taşından oluşuyor. Ortadaki 3 taşa resim yapmışlar. Yani hem bir aksesuar hem de bir sanat eseri. Bu nedenle daha kıymetli. Bence bayanların üzerlerinde bu tür aksesuarlar taşımaları çok güzel. Güzel yanı ise bir başkasında 2.sinin olmayacağını bilmeniz. Yani, evet, aynı resmi aynı şekilde bir başka taşa da yapabilirsiniz ama birebir aynı olması imkansızın da ötesinde.

Şimdilik Klimt ve Mucha'nın resimlerinin reprodüksiyonlarını yapmaya devam edeceğim ve bu arada kendi kafamda fikir geliştirip bir süre sonra kendi sanat eserlerimi bu takılara uygulayacağım. Tabi Moskova'dan aldığım sedefler bitene kadar :/ Türkiye'de onlardan bulabilir miyim bilmiyorum. Ama sonuçta çok değil, 2 ay sonra yine Moskova yolcusuyum ve yeniden yüklenir gelirim :)

2 yorum:

Noni dedi ki...

Çoook güzel olmuş ilk deneme için bence harika, ellerine sağlık canım!!!

tarcinmoscow dedi ki...

Teşekkürler :) Sayıları giderek artıyor :) bunları ne yapacağım bilemiyorum :))